نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

مراحل نگهداری HP 6840

همان طور که به خوبی میدانید، امروزه کار با پرینترها و تعمیرات سطحی آن ها به یکی از کارهای عادی و ساده تبدیل شده است. از این رو ما قصد داریم در این مقاله شما را با نگهداری HP 6840 آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مرحله 1 دستگاه عمومی

ابتدا پرینتر را چرخانده به طوریکه پشت پرینتر روبروی شما باشد.

نگهداری HP 6840

مرحله 2

برای شروع پیاده کردن، دو شیار روی پنل پشت پرینتر را مشخص کنید. سپس، از دو انگشت به طور همزمان استفاده کرده و شیارها را به سمت پایین و داخل فشار دهید. در این مرحله پنل پشت از پرینتر آزاد شده و می توانید پنل را به بیرون بکشید.

نگهداری HP 6840

مرحله 3

اکنون که پنل پشت از پرینتر برداشته شده است. پرینتر باید همانند تصویر باشد. نکته: تمام پیچ ها، فنرها، اتصالات، ابزارها و غیره را جمع آوری کنید. در جایی قرار دهید که به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید.

سپس، ساختار پشتیبان عقب را بردارید. با استفاده از پیچ گوشتی، هر پیچ را باز کنید و کنار بگذارید. اکنون کل پنل پشت پرینتر باید نمایان باشد. پشت پرینتر باید مانند تصویر باشد.

نگهداری HP 6840

مرحله 4

اکنون پشت (قسمت دریچه) پرینتر باید برداشته شود. که مانند لایه ای است که قسمتهای داخلی پرینترها را پنهان می کند. لایه پرینتر را به دقت با بلند کردن هر گوشه از لایه بردارید تا اینکه پایه پرینتر بلند شود. لایه را یک دفعه بلند یا خم نکنید. بلکه هر گوشه از لایه را به دقت به بالا بکشید تا اینکه برداشته شود.

نکته: همچنانکه لایه را از پایه پرینتر می کشید، باید مراقب دو سیمی باشید که لایه را به قسمتهای داخلی پرینتر متصل کرده اند. این سیم ها را از لایه به دقت جدا کنید. اکنون پرینتر باید همانند پرینتر تصویر مجددا مونتاژ شود.

نگهداری HP 6840

مرحله 5 پرینتر HP 6840

اکنون که لایه برداشته و کنار گذاشته شده است. قطعه کارتریج باید دیده شود (قطعه ماشین آلات که پشت و جلوی جوهر را حرکت می دهد). تمام پیچ ها را با پیچ گوشتی باز کنید.

پیچ های متصل به مادربرد را نیز باز کنید (که مجموعه ای از قطعه پلاستیکی و فلزی متصل به قطعه سبز پلاستیکی است). هر پیچ را در محل خاصی قرار دهید و سپس مادربرد را از پایه آن جدا کنید. به سیم های مهمی که به مادربرد وصل هستند دقت کنید.

نگهداری HP 6840

مرحله 6

اکنون که مادربرد از محفظه اش جدا شده است، پیچ ها را از کارتریج موتور می توان برداشت.

نگهداری HP 6840: کارتریج موتور، موتور را نگهداشته است که قطعه کارتریج را حرکت داده و عمل چاپ را انجام می دهد. در صورت لزوم موتور پرینتر را باید تعویض نمود. پس از برداشتن تمام پیچ ها از محفظه موتور، موتور را می توان برداشت و تعویض کرد.

نکته ای برای دسترسی به موتور کارتریج: اکنون که محفظه و لایه پرینتر، چنیدن پیچ برداشته شده و مادربرد نیز جدا شده است. در اینصورت می توان به موتور کارتریج دسترسی داشت. دموتور را باید تعویض کرد، و فقط پیچ هایی را باید باز کرد که موتور را متصل کرده اند.

نگهداری HP 6840

مرحله 7

پس از برداشتن تمام قطعات قبلی، پرینتر باید مطابق با تصویر باشد.

از این نقطه، می توانید پیچ های باقیمانده را برداید تا دستگاه کاملا پیاده شود.

نگهداری HP 6840

مرحله 8

اکنون تمام قطعات و سخت افزار را در محل مشخصی بگذارید تا به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید.

برای مونتاز مجدد دستگاه نیز، تمام مراحل را به صورت عکس انجام دهید.

نگهداری HP 6840

مرحله 9 نگهداری HP 6840

نگهداری HP 6840: برای تمیز کردن بیرون دستگاه، از پارچه نرم و مرطوب برای پاک کردن. گرد و غبار و سایر آلاینده های روی دستگاه استفاده کنید. پارچه را زیاد مرطوب نکیند زیرا ورود مایع به قطعات داخلی می تواند به دستگاه آسیب برساند.

تعمیر پرینتر اچ پی

مرحله 10

با کمک دستورالعمل پیاده کردن عمومی می توانید به قطعات داخلی دسترسی یابید. به هنگام استریل کردن پرینتر ممکن است جوهر به داخل دستگاه نفوذ کند.

با اینحال، با توجه به نگهداری عمومی، کارتریج جوهر و کارتریج از نگرانی های اصلی هستند. همچنانکه سایر قطعات برای این دستگاه عادی می باشند.

به هنگام تمیز کردن پرینتر، از الکل یا پاک کننده های مسطح استفاده نکنید زیرا به شدت به دستگاه آسیب می رسانند.

تعمیر پرینتر اچ پی

مرحله 11

برای نگهداری کارتریج های جوهر، آنها را با پارچه نرم و تمیز پاک کنید.

با اینحال، عدم وجود لکه های خشک شده رنگی نشان دهنده دستگاه سالم است.

تعمیر پرینتر اچ پی

مرحله 12 نگهداری HP 6840

در صورت هر گونه سوالی در مورد نگهداری از دستگاه، می توانید از لینک موردنظر استفاده نمایید.

تعمیر پرینتر اچ پی

مقالات مرتبط:

مشکلات فیلامنت پرینتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 3 =

مشکلات نصب پرینتر اچ پی

مشکلات نصب پرینتر اچ پی

رایج ترین مشکلات نصب پرینتر اچ پی وقتی نوبت به نصب پرینتر اچ پی و راه‌اندازی دستگاه جدیدتان می‌رسد، سیم‌ها، کابل‌ها و گزینه‌های اتصال بسیاری

ادامه مطلب »
آموزش عیب یابی پرینتر

آموزش عیب یابی پرینتر

عیب یابی پرینتر اچ پی شما دلایل مختلفی وجود دارد که پرینتر اچ پی شما ممکن است چاپ نشود. می‌توانید با بررسی هرگونه پیام خطایی

ادامه مطلب »