نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پریتنرها دستگاه های بسیار ساده ای هستند. هنگامی که یک کار چاپ را به دستگاه ارسال می کنید، به طور مداوم ورق های کاغذ را از طریق قسمت های متحرک خود تغذیه می کند. متأسفانه، برخی از آن کاغذ ممکن است گیر کرده و پریتنر را به طور کامل متوقف کند. گیر کردن کاغذ می تواند کار شما را به طور کامل متوقف کند، اما نگران نباشید. این راهنما همه چیزهایی را که در مورد رفع گیر کردن کاغذ پریتنر باید بدانید را به شما آموزش می دهد.

رفع گیر کردن کاغذ پریتنر

اقدامات احتیاطی هنگام رفع گیر کردن کاغذ پریتنر

برای رفع گیر کردن کاغذ پریتنر ، احتمالاً وسوسه می شوید که کاغذ را با بیشترین سرعت ممکن پاره کنید. اما، متأسفانه، این می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد. بنابراین، قبل از اینکه به روش‌های مناسب برای رفع گیر کردن کاغذ بپردازیم، در اینجا چند اقدام احتیاطی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

شماره 1 قطع کردن برق

مهمترین کاری که باید قبل از مواجهه با گیر کردن کاغذ انجام دهید این است که پریتنر را از منبع تغذیه آن جدا کنید.

دلیل آن این است که پریتنرها دارای قطعات و اجزای متحرکی هستند که به شدت داغ می شوند و می توانند به انگشتان شما آسیب برسانند.

ثانیا، با پریتنر خود ملایم باشید و هرگز چیزی را مجبور نکنید. به عنوان مثال، در حین حذف کاغذ گیر کرده، سعی نکنید آن را به زور بیرون بیاورید.

فقط باید نیروی ملایمی اعمال کنید تا کاغذ به قطعات کوچک‌تری پاره نشود که مقابله با آنها بسیار چالش برانگیز است.

این مطلب را از دست ندهید   3 راه حل برای اتصال پرینتر HP به لپ تاپ

شماره 2 رفع گیر کردن کاغذ پریتنر استفاده از هر دو دست

علاوه بر استفاده از حداقل نیرو، هنگام برداشتن گیر کاغذ از هر دو دست خود استفاده کنید. استفاده از دو دست به گسترش نیرویی که وارد می‌کنید کمک می‌کند، بنابراین هنگام کشیدن کاغذ پاره نمی‌شود.

شماره 3 مراقبت از برچسب هشدار دهنده

برای رفع گیر کردن کاغذ پریتنر پریتنرها دارای برچسب های هشدار دهنده مختلفی هستند. برخی ممکن است به شکل برچسب باشند، در حالی که برخی دیگر مستقیماً روی پانل های پریتنر شما هستند. به این برچسب ها توجه کنید زیرا به شما در مورد قطعاتی که نباید لمس کنید هشدار می دهند.

برچسب های هشدار می توانند برای قطعات متحرک، قطعاتی که بسیار داغ می شوند یا قطعاتی که در اثر لمس شما آسیب می بینند باشد.

شماره 4 زمان برای سرویس

در نهایت، باید بدانید چه زمانی تعمیر پریتنر خود را متوقف کنید و در عوض آن را به یک متخصص بفرستید. برخی از گیر کردن کاغذ می تواند بسیار چالش برانگیز باشد، و شما می توانید با تلاش برای حذف خود پریتنر، خطر آسیب رساندن به پریتنر را داشته باشید. یک تکنسین حرفه‌ای می‌تواند پریتنر را با خیال راحت از هم جدا کند تا قبل از مونتاژ مجدد دستگاه، گیر کاغذ را پاک کند.

رفع گیر کردن کاغذ پریتنر

برای رفع گیر کردن کاغذ پریتنر اکنون که از اقدامات احتیاطی لازم مطلع شده اید، در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید برای رفع گیرکردن کاغذ استفاده کنید:

مرحله 1: برداشتن سینی های کاغذ

اولین قدم برای رفع گرفتگی این است که سینی های کاغذ پریتنر خود را بردارید. بسته به مدل و اندازه، ممکن است مجبور شوید یک یا چند سینی کاغذ را بردارید. با برداشتن سینی های کاغذ، دید واضح تری از گیر کردن کاغذ از داخل پریتنر به شما می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض باتری CMOS HP Pro 8620

مرحله 2: باز  کردن جلد رفع گیر کردن کاغذ پریتنر

پریتنر شما همچنین دارای یک یا چند جلد است که قابل باز شدن است. این روکش‌ها قسمت‌های متحرک پریتنر را پنهان می‌کنند، که اغلب جایی هستند که کاغذ گیر می‌کند و این مشکل را ایجاد می‌کند.

به یاد داشته باشید: قطعات پریتنری که در زیر این کاورها پیدا می کنید برای لمس خطرناک هستند. بنابراین، هنگام انجام این مرحله، همیشه مطمئن شوید که پریتنر به برق وصل نیست.

مرحله 3: یافتن محل گیر کاغذ

برخی از گیر کردن کاغذها راحت تر از بقیه قابل تشخیص هستند. به عنوان مثال، اگر کاغذ گیر کرده از سینی کاغذ ورودی یا خروجی قابل مشاهده باشد، می توانید بدون تلاش زیاد به آن برسید.

با این حال، برخی از گیرهای کاغذ ممکن است زیر جلدهایی باشد که در مرحله 2 باز کردید. مکان یابی آنها دشوارتر است، بنابراین ممکن است بخواهید از چراغ قوه برای جستجوی آنها از طریق سوراخ های پریتنر استفاده کنید.

مرحله 4: محکم گرفتن کاغذ

در صورت امکان، کاغذ را با دو دست محکم بگیرید و تا حد امکان از لبه ها فاصله بگیرید. به این ترتیب، در حین بیرون کشیدن کاغذ، شانس خود را برای پاره کردن کاغذ به قطعات کوچکتر کاهش خواهید داد.

در برخی موارد، ممکن است متوجه شوید که تنها فضای کافی برای گرفتن کاغذ با یک دست وجود دارد.

در هر شرایطی که هستید، کاغذ را تا حد امکان محکم بگیرید.

مرحله 5: به آرامی گیر کاغذ را بردارید

با گرفتن محکم روی کاغذ، ورق را به آرامی از پریتنر بیرون بکشید. به خاطر داشته باشید که آن را تا حد ممکن آهسته انجام دهید تا کاغذ پاره نشود.

این مطلب را از دست ندهید   قرارگیری کاغذ در سینی پرینتر

بیشتر بدانید: چه زمانی باید یک پرینتر اچ پی جدید بخریم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + بیست =

نحوه رفع کندی چاپ

نحوه رفع کندی چاپ

اگر چاپ کند هستید یا پریتنر شما را برای همیشه منتظر چاپ هایتان نگه می دارد، به جای درستی آمده اید. در این پست راه

ادامه مطلب »