نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

چند چیز آزاردهنده تر از مشکل گیر کردن پرینتر HP است. شما در نهایت آماده چاپ یک پروژه بزرگ یا سند مهم هستید تا مقداری کاغذ در دستگاه گیر کند. اغلب گیر کردن کاغذ می تواند به سرعت رفع شود. اغلب، تنها چیزی که لازم است این است که صفحه اصلی را روی خود پریتنر قرار دهید. این همیشه اولین مرحله توصیه شده برای مشکل پرینت است. پس از شناسایی، بسیاری از پریتنرها دستورالعمل‌های واضح و روشنی را بر روی صفحه ارائه می‌دهند که کاربران را در مورد نحوه پاک کردن راهنمایی می‌کند. نکات عیب‌یابی آسان ما را برای رفع گیر کردن کاغذ امتحان کنید:

گیر کردن پرینتر

بررسی و رفع خرابی گیر کردن پرینتر HP

گیر کردن پرینتر HP به راحتی قابل رفع است. در ادامه به بررسی خرابی های پرینتر HP خواهیم پرداخت.

دلیل شماره 1: کاغذ بد، قدیمی یا تاب دار

برای گیر کردن پرینتر HP اغلب به دلیل سطوح مختلف رطوبتی است که صفحات کاغذ هنگام جمع آوری گرد و غبار در دفتر تجربه کرده اند. با گذشت زمان، کاغذ رطوبت را جذب کرده و از دست می دهد که باعث تاب برداشتن یا صاف نشدن آن می شود. این می تواند مشکلات کیفیت چاپ مانند پارازیت ایجاد کند و هنگام استفاده از پریتنری که مدتی از آن استفاده نشده است باید در نظر گرفت.

نحوه رفع گیر این پریتنر: این یکی آسان است. کاغذ قدیمی را با یک پشته کاغذ کاملا جدید جایگزین کنید. اگر این هنوز هم مشکل را برطرف نکرد، احتمالاً چیز دیگری مقصر است.

دلیل شماره 2: گیر کردن صفحات در داخل پریتنر

به دلایل مختلف، گهگاه ورق های کاغذ کاملاً خوبی در جایی داخل پریتنر گیر می کند. بیرون آوردن کاغذ ممکن است مانند یک چالش به نظر برسد که نیاز به تماس با بخش فناوری اطلاعات دارد، اما معمولاً یک راه حل بسیار سریع است که حتی افراد کمتر دانش‌آموز از فناوری می‌توانند از عهده آن برآیند.

این مطلب را از دست ندهید   دریافت فکس در پرینتر HP M426

نحوه رفع این گیر کردن پرینتر HP: اگر راحت هستید، تونر را بیرون بیاورید و درهای دسترسی پریتنر را باز کنید. نگران نباش هیچ یک از این موارد نیاز به حذف هیچ بخشی ندارد. ما فقط به یک نگاه سریع به داخل نیاز داریم تا بتوانیم ببینیم کاغذ کجا حرکت می کند.

پس از باز شدن، می‌توانیم نواحی مختلف داخل پریتنر را که ممکن است کاغذ قرار داده شده در آن پنهان شده باشد، مشاهده کنیم. گاهی اوقات صفحات در سفر از طریق دستگاه به دلیل عدم هماهنگی کامل با مکانیسم های مختلف گیر می کنند. این بخشی آزاردهنده، اما متاسفانه اجتناب ناپذیر از عملیات پریتنر است. اگر بعد از پاک کردن چیزی پیدا نشد و پریتنر همچنان پارازیت دارد، دلیل شماره 3 را بررسی کنید.

دلیل شماره 3: گیر کردن پرینتر و اندازه کاغذ نادرست

اندازه کاغذ نادرست می تواند به سرعت باعث گیر کردن پریتنر شود. پریتنرها از نظر اندازه بسیار حساس هستند. حتی اگر صفحه ای کمتر از یک میلی متر از چیزی که دستگاه انتظار دارد فاصله داشته باشد، می تواند متوقف شود. معمولاً به محض بروز مشکل، پیامی روی صفحه ظاهر می‌شود که به شما هشدار می‌دهد. سپس باید نحوه پاک کردن آن را به شما آموزش دهد. اگر نه، مراحل را در Reason #2 دنبال کنید تا آن را به صورت دستی پاک کنید.

پس از رفع گیرایی مربوط به اندازه کاغذ، دقیقاً علت بروز اختلاف را دریابید تا بتوانید مشکل را برطرف کرده و در نهایت صفحه خود را چاپ کنید.

نحوه رفع این گیر کردن پرینتر HP: ابتدا، اندازه کاغذی را که پریتنر می‌خواهد چاپ کند، بیابید. اگر متوجه شدید که کاغذ را درست وارد نکرده اید، فقط اندازه درست را وارد کرده و دوباره چاپ کنید. اگر اندازه کاغذ نادرست بارگذاری شده مشکل بود، باید بدون مشکل ادامه یابد.

این مطلب را از دست ندهید   رفع صدای ناهنجار پرینتر

یک راه حل دیگر لغو کار چاپ مورد نظر است. سپس، به برنامه‌ای که کار چاپ از آن ارسال شده است بروید و آیتم منو را پیدا کنید که معمولاً بخش تنظیم صفحه، ویژگی‌های پریتنر، یا تنظیم سند نامیده می‌شود – اگرچه نام دقیق آن ممکن است متفاوت باشد. اینجاست که می توان سند یا کار چاپ را برای چاپ در پارامترهای خاص تنظیم کرد.

گاهی اوقات، چه از طریق عمد یا تصادف، اندازه کاغذ یا تنظیمات سینی ممکن است تغییر یابد. بخش تنظیم صفحه را مرور کنید و مطمئن شوید که همه چیز دقیق است و با هدف شما مطابقت دارد. پس از تأیید صحت، سعی کنید سند را دوباره چاپ کنید.

دلیل شماره 4: تعمیر قطعه پریتنر

پس از تلاش و عیب یابی همه موارد فوق بدون موفقیت، ممکن است وقت آن رسیده باشد که با کارشناسان پریتنر مانند بخش فناوری اطلاعات یا شریک چاپ مدیریت شده تماس بگیرید. در طول عمر هر پرینتر HP یا دستگاه کپی، قطعات خراب می شوند و گاهی اوقات نیاز به تعمیر یا تعویض دارند. گیر کردن مکرر کاغذ می تواند نشانه ای باشد که زمان انجام چنین تعمیراتی فرا رسیده است.

چگونه این جم پرینتر HP را برطرف کنیم: فکر می‌کنید ممکن است اینطور باشد، اما آیا در فراخوانی نسخه پشتیبان مردد هستید؟ سپس بهترین راه حل، مراجعه به راهنمای کاربر پریتنر، به ویژه بخش تعمیرات خود مشتری است. برخی از قطعات، مانند فیوزر یا غلتک های سینی کاغذ، به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی قابل تعویض باشند زیرا نیاز به تعویض منظم دارند.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات پرینتر با شبکه ویندوز 10 KB5006670

اگر احساس می کنید به اندازه کافی دستی دارید، احتمالاً می توانید این قطعات را به تنهایی تعویض کنید. از آنجایی که آنها همچنین قطعاتی هستند که معمولاً باعث گیر کردن چاپ و کاغذ می شوند، راحت بودن با تعویض آنها مفید خواهد بود.

با این حال، اگر با این کار راحت نیستید یا هنوز موفق نشده اید، توصیه می کنیم با یک متخصص تماس بگیرید. خواه یک عضو تیم فناوری اطلاعات با تجربه پریتنر باشد یا یک تکنسین مدیریت چاپ، آنها دقیقاً می دانند که چگونه با این مشکل برخورد کنند بدون اینکه به طور بالقوه مشکلی حتی بزرگتر ایجاد کنند.

بیشتر بدانید: مشکلات سخت افزاری یا نرم افزاری پرینتر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

نحوه رفع کندی چاپ

نحوه رفع کندی چاپ

اگر چاپ کند هستید یا پریتنر شما را برای همیشه منتظر چاپ هایتان نگه می دارد، به جای درستی آمده اید. در این پست راه

ادامه مطلب »