نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پرینترها اشکال مختلفی را تجربه می کنند که رفع برخی از آنها آسان است. رفع مشکلات پریتنر می تواند دردسرساز باشد – به خصوص در دستگاه های ویندوز – زیرا طیف وسیعی از موارد ممکن است اشتباه باشد. مشکل ممکن است از رایانه شما، پریتنر یا اتصال بین هر دو دستگاه باشد. این آموزش 5 اقدام احتمالی عیب‌یابی رفع چاپ نکردن پرینتر برجسته می‌کند.

رفع چاپ نکردن پرینتر

رفع چاپ نکردن پرینتر و بررسی سینی کاغذ و اتصال

برای رفع چاپ نکردن پرینت رفع چاپ نکردن پرینتر بسیاری از مدل های پریتنر اگر اتصال USB شل باشد یا اگر جوهر یا کاغذ آنها تمام شده باشد، چاپ نمی کنند. سطح جوهر پریتنر خود را بررسی کنید، هد چاپ را تمیز کنید، سینی کاغذ را پر کنید و از استفاده از کاغذ نامرغوب خودداری کنید. کاغذ با کیفیت پایین می‌تواند باعث «گیر کردن کاغذ شبح» و سایر مشکلاتی شود که پریتنر شما را از چاپ اسناد باز می‌دارد.

برای پریتنرهایی که از اتصال سیمی استفاده می کنند، مطمئن شوید که هر دو سر کابل محکم به پریتنر و رایانه شما وصل شده اند. دستورالعمل‌های مربوط به اتصال دستگاه به رایانه Windows یا Mac را به دفترچه راهنمای پریتنر مراجعه کنید.

پریتنرهای بی سیم اگر به شبکه Wi-Fi اشتباهی متصل شوند، اسناد را چاپ نمی کنند. مطمئن شوید که پریتنر و رایانه شما در یک شبکه بی سیم قرار دارند. به همین ترتیب، تنظیمات روتر خود را بررسی کنید، اتصالات VPN را غیرفعال کنید و آدرس IP پریتنر را ثابت کنید. برای رفع مشکلات بیشتر به آموزش ما در مورد عیب یابی پرینترهای Wi-Fi (بی سیم) مراجعه کنید.

اجرا Printer Troubleshooter

برای رفع چاپ نکردن پرینتر ویندوز مجموعه ای از ابزارهای عیب یابی دارد که مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری را تشخیص داده و برطرف می کند. توصیه می کنیم قبل از انجام اقدامات پیچیده تر، عیب یاب پریتنر را اجرا کنید.

بررسی پرینتر

  • به تنظیمات > بلوتوث و دستگاه‌ها > بروید و پریتنرها و اسکنرها را انتخاب کنید.
  • در ویندوز 10 به Settings > Devices > Printers & Scanners بروید.
  • پریتنر مشکل دار را از لیست دستگاه های متصل انتخاب کنید.
  • توجه: اگر وضعیت پریتنر شما «آفلاین» است، به آموزش عیب‌یابی ما در مورد آنلاین کردن مجدد پریتنر آفلاین مراجعه کنید. اگر پریتنر شما آنلاین است، به مرحله بعدی بروید.
  • راه دیگری برای دسترسی به عیب یاب پریتنر در ویندوز 11 وجود دارد. به Settings > System > Troubleshoot > Other troubleshooters بروید و Run را در کنار «Printer» انتخاب کنید.
  • در ویندوز 10 به Settings > Update & Security > Troubleshoot رفته و Additional troubleshooters > Printer > را انتخاب کنید و Run the troubleshooter را انتخاب کنید.
این مطلب را از دست ندهید   تعویض لامپ اسکنر HP F4480

خرابی پرینتر

منتظر بمانید تا عیب یاب بررسی لازم را روی پریتنر، درایورهای آن و سایر فرآیندهای مرتبط انجام دهد.

رفع چاپ نکردن پرینتر و تنظیم پریتنر را به عنوان پیش فرض

برای رفع چاپ نکردن پرینتر ویندوز دارای ویژگی است که به صورت پویا دستگاه چاپ پیش فرض رایانه شخصی شما را بر اساس موقعیت مکانی شما و سایر عوامل تغییر می دهد. این ویژگی تقریباً کامل است اما ضد شکست نیست. اگر رایانه شما اسناد را چاپ نمی کند، ممکن است یک پریتنر غیرفعال دستگاه چاپ پیش فرض باشد.

macOS همچنین آخرین پریتنر متصل شده را به عنوان پریتنر پیش فرض Mac شما تنظیم می کند. تنظیمات رایانه خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که پریتنر فعال دستگاه پیش فرض است.

در ویندوز، به تنظیمات > بلوتوث و دستگاه ها > پریتنرها و اسکنرها بروید، پریتنر را انتخاب کنید و دکمه تنظیم به عنوان پیش فرض را انتخاب کنید.

رفع چاپ نکردن پرینتر

در رایانه‌های Mac، به System Preferences > Printers & Scanners در رایانه‌های Mac بروید، روی پریتنر کلیک راست کرده و Set default printer را انتخاب کنید. همچنین، منوی کشویی Default printer را باز کرده و پریتنر را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید.

پاک کردن صف چاپ رایانه

برای رفع چاپ نکردن پرینتر هنگامی که سندی را برای چاپ ارسال می کنید، رایانه شما ابتدا “کار چاپ” را به صف چاپ می فرستد. هنگامی که پریتنر سند را چاپ می کند، بلافاصله کار چاپ از صف چاپ حذف می شود. معمولاً یک فرآیند یکپارچه است، اما مواقعی وجود دارد که کارهای چاپی تکمیل شده در صف باقی می مانند.

این مطلب را از دست ندهید   تعویض دکمه پاور C310a پریمیوم HP

اگر این اتفاق بیفتد، کارهای چاپ بعدی نیز در صف گیر می کنند و از چاپ فایل های پریتنر شما جلوگیری می کنند. پاک کردن صف چاپ رایانه شما ممکن است مشکل را حل کند.

رفع چاپ نکردن پرینتر و پاک کردن صف چاپ در ویندوز

به تنظیمات > بلوتوث و اسکنرها > پریتنرها و اسکنرها بروید و پریتنر خود را انتخاب کنید.

تعمیرات پرینتر

  • باز کردن صف چاپ را انتخاب کنید.
  • Printer را در نوار منو انتخاب کنید و Cancel All Documents را انتخاب کنید.
  • در اعلان تایید، بله را انتخاب کنید.
  • سعی کنید هر سند یا یک صفحه آزمایشی را چاپ کنید و بررسی کنید که آیا پاک کردن صف مشکل را برطرف کرده است. منوی پریتنر را باز کرده و Print test page را انتخاب کنید.

رفع چاپ نکردن پرینتر

اگر اسناد تکمیل شده در صف چاپ باقی می مانند، به آموزش عیب یابی ما در مورد حذف کارهای چاپ گیر کرده در ویندوز مراجعه کنید.

پاک صف چاپ در macOS

برای رفع چاپ نکردن پرینتر به System Preferences > Printers & Scanners بروید، پریتنر را در نوار کناری انتخاب کنید و Open Print Queue را انتخاب کنید.

نماد x را در کنار کارهای چاپی معلق انتخاب کنید تا آنها را از صف حذف کنید.

رفع خرابی پرینتر

رفع چاپ نکردن پرینتر و به روز رسانی درایور پریتنر

برای رفع چاپ نکردن پرینتر اگر درایور آن خراب یا قدیمی باشد، پریتنر شما ممکن است کارهای چاپی را از رایانه شما دریافت نکند. اگرچه ویندوز به‌روزرسانی‌های درایور را به‌طور خودکار نصب می‌کند، برخی از عوامل (به عنوان مثال، اتصال اینترنت اندازه‌گیری شده) ممکن است از این اتفاق جلوگیری کند. در اینجا نحوه نصب دستی درایور از رایانه یا اینترنت آورده شده است.

این مطلب را از دست ندهید   نرم افزار AirPrint پرینتر

وب‌سایت سازنده پریتنر را بررسی کنید و آخرین به‌روزرسانی‌های درایور را برای مدل پریتنر خود دانلود کنید. پریتنر را به رایانه خود وصل کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

روی منوی استارت راست کلیک کنید یا کلید Windows + X را فشار دهید تا منوی دسترسی سریع باز شود. برای ادامه، Device Manager را انتخاب کنید.

دسته «پریتنرها» را گسترش دهید، روی درایور پریتنر کلیک راست کرده و Update driver را انتخاب کنید.

جستجوی خودکار برای درایورها را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا ویندوز بهترین درایور موجود برای پریتنر را جستجو کند. این فرآیند به اتصال اینترنت نیاز دارد، بنابراین مطمئن شوید که رایانه شما به شبکه Wi-Fi یا اترنت متصل است.

از طرف دیگر، Browser my computer for drivers را انتخاب کنید تا درایوری را که از وب سایت سازنده پریتنر دانلود کرده اید، به صورت دستی نصب کنید. پس از آن، Browse را انتخاب کنید، به مکان درایور در رایانه شخصی خود بروید و برای نصب به روز رسانی، Next را انتخاب کنید.

رفع چاپ نکردن پرینتر

توصیه های مهم برای بروزرسانی درایور

توصیه می کنیم ویندوز را طوری پیکربندی کنید که به طور خودکار درایورهای پریتنر خود را دانلود کند، به خصوص اگر از اتصال اندازه گیری استفاده می کنید.

به تنظیمات > بلوتوث و دستگاه‌ها > پریتنرها و اسکنرها بروید و دانلود درایورها و نرم‌افزار دستگاه را روی اتصالات اندازه‌گیری شده تغییر دهید.

اگر مدیر دستگاه می گوید درایور پریتنر به روز است، برای تأیید، وب سایت سازنده را بررسی کنید. سابقه به‌روزرسانی درایور را در بخش «دانلود»، «نرم‌افزار» یا «درایورها» در وب‌سایت سازنده پریتنر خواهید دید. اگر نمی‌دانید چگونه به‌روزرسانی درایور پریتنر خود را پیدا، نصب یا به‌روزرسانی کنید، با سازنده تماس بگیرید.

بیشتر بدانید: تعویض لامپ اسکنر C310a پریمیوم HP

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

نحوه رفع کندی چاپ

نحوه رفع کندی چاپ

اگر چاپ کند هستید یا پریتنر شما را برای همیشه منتظر چاپ هایتان نگه می دارد، به جای درستی آمده اید. در این پست راه

ادامه مطلب »