نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آموزش رفع 10 مشکل اصلی چاپ HP

اگرچه پرینترهای HP به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند، حتی در سخت‌ترین محیط‌ها، پرینترهای HP هنوز هم هر از گاهی با مشکل مواجه می‌شوند. و همه ما می دانیم که پرینترها در نامناسب ترین لحظات از کار می افتند. برای یک متخصص پشتیبانی فناوری اطلاعات، مهم است که بدانیم چگونه رایج‌ترین مشکلات مرتبط با این پرینترها را برطرف کنیم. من 10 مشکل را شناسایی کرده‌ام که اغلب در هنگام کار با پرینتر HP با آنها مواجه می‌شوید، و پیشنهاداتی برای رفع آنها ارائه کرده‌ام.

  1. گیر کردن کاغذ

یکی از رایج ترین مشکلات در هر نوع پرینتر، گیر کردن کاغذ است. پرینتر به دلایل مختلفی گیر می کند: کثیف است، از نوع کاغذ اشتباهی استفاده می شود، یا غلطک های روی پرینتر که کاغذ را از مسیر آن عبور می دهند فرسوده شده اند. در حالی که تمیز کردن پرینتر به صورت دوره‌ای و استفاده از نوع کاغذ مناسب رفع آسانی است، تعویض غلتک بسته به مدل پرینتر HP می‌تواند کار دشواری باشد. برای برخی از پرینترهای HP، غلتک ها به راحتی در دسترس هستند، اما برای برداشتن غلتک ها باید مدل های دیگر را کاملاً خراب کنید. صرف نظر از علت، هنگام از بین بردن گیر کردن کاغذ، همیشه کاغذ را در جهت مسیر کاغذ بکشید، زیرا به عقب کشیدن آن می تواند به پرینتر آسیب جدی وارد کند.

برخی از پرینترهای HP نسبت به سایرین بیشتر در معرض گیر کردن کاغذ هستند. در تجربه من، هر پرینتری که کاغذ را به صورت عمودی نگه می دارد و سپس آن را از طریق پرینتر به پایین می کشد، همواره با مشکل گیر کردن کاغذ مواجه می شود. این مدل‌ها برای استفاده سنگین طراحی نشده‌اند، اما بسیاری از سازمان‌ها از آن‌ها در سیستم‌های فردی استفاده می‌کنند و باید از این نقص آگاه باشند. علاوه بر این، برخی از افراد با غلطک های کاغذی جدیدتر پرینترهای سری 4000 HP مشکل دارند – که عجیب است، زیرا پرینترهای HP سری 4000 و 5000 قدیمی تر، جامد در نظر گرفته می شوند و به نظر نمی رسد با غلطک های پیکاپ خود مشکلی داشته باشند.

  1. بخشی یا تمام چاپ روی صفحه محو شده است

یک تصویر چاپی محو شده معمولاً نتیجه یکی از سه حالت است: پرینتر در حال کم شدن تونر است، تراکم چاپ بسیار پایین تنظیم شده است، یا چاپ Economode روشن است. برای دو تنظیمات آخر، خودآزمایی پرینتر (معمولاً یک دکمه جداگانه روی پرینتر) تنظیمات فعلی را نشان می دهد. اگر Economode روشن است، و کاربران از سبک بودن چاپ شکایت دارند، آن را خاموش کنید و/یا تراکم چاپ را بالاتر تنظیم کنید. اگر تونر کم است، به سادگی برداشتن کارتریج و تکان دادن آن برای توزیع مجدد تونر به طور یکنواخت می تواند به طور موقت مشکل را حل کند تا زمانی که بتوانید کارتریج را تعویض کنید.

  1. Ghosting

Ghosting وضعیتی است که در آن تصویر به درستی چاپ می شود، اما یک کپی بسیار سبک تر از تصویر در جای دیگری نیز چاپ می شود. این می تواند به دلیل مشکل در پریز برقی باشد که برق پرینتر را تامین می کند. پریز برق را با وصل کردن یک پرینتر دیگر بررسی کنید تا ببینید آیا نتایج مشابهی رخ می دهد یا خیر. همچنین زمانی که قطعات قابل مصرف پرینتر (مانند درام یا کیت تصویربرداری) به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند، شبح‌سازی ایجاد می‌شود. تمام قطعات مصرفی یک پرینتر برای تعداد صفحات مشخصی رتبه بندی می شوند. هنگامی که یک پرینتر به آن عدد جادویی نزدیک شد، باید آن قطعات را تعویض کنید تا شبح ها را از بین ببرید.

  1. تونر لکه دار می شود یا روی کاغذ نمی ماند

اگر کلمات و تصاویر زمانی که دستی روی آنها قرار می گیرد از روی کاغذ بیفتند، چند مشکل احتمالی وجود دارد. ابتدا، مجموعه فیوزر ممکن است آسیب ببیند یا در پایان عمر خود قرار گیرد. راه حل این است که مجموعه فیوزر را جایگزین کنید. تعمیر مجموعه فیوزر معمولاً توصیه نمی شود زیرا فیوزر جزء پرینتر مصرفی محسوب می شود و ارزش صرف وقت یا تلاش برای تعمیر ندارد. دوم، ممکن است کارتریج تونر معیوب باشد و در یک زمان مقدار زیادی تونر خارج شود. در پرینترهای لیزری سیاه و سفید، راه حل جایگزینی کارتریج تونر است. در پرینترهای لیزری رنگی، فقط کارتریجی را که مشکل دارد تعویض کنید. سوم، ممکن است مقداری تونر در پرینتر ریخته باشد. اگر چنین است، باید آن را تمیز کنید.

  1. پرینتر پیغام خطای 50.4 را نشان می دهد

یک پیغام خطای 50.4 در برخی از پرینترهای HP LaserJet جدید نشان دهنده مشکل در منبع تغذیه است. اگر پرینتر به UPS متصل است، آن را جدا کنید، یا آن را از پریز برق جدا کنید و مستقیماً به پریز برق وصل کنید. پرینتر لیزری هرگز نباید به یک یو پی اس وصل شود، زیرا UPS ممکن است در اثر افزایش برق مورد نیاز پرینتر برای گرم نگه داشتن مجموعه فیوزر آسیب ببیند. اگر کار نکرد، مطمئن شوید که همه اجزای پرینتر به درستی قرار گرفته اند.

  1. درایور برای یک سیستم عامل خاص پیدا نمی شود

با انتشار سیستم عامل های جدید، درایورهای جدید باید برای پرینترهای فعلی شما بارگذاری شوند. همه پرینترها برای هر سیستم عامل درایور ندارند. در این موارد، بهتر است به دفترچه راهنمای پرینتر مراجعه کنید و دریابید که درایورها از چه پرینترهایی تقلید خواهند کرد. در حالی که همه عملکردهای پرینتر تحت این شبیه سازی در دسترس نخواهد بود، حداقل چاپ اولیه کار خواهد کرد. به عنوان مثال، اکثر پرینترهای HP با نصب درایور HP LaserJet II چاپ می‌کنند، اگرچه گزینه‌های خاصی مانند دوبلکس کردن کار نمی‌کنند.

  1. پرینتر از سینی کاغذ مورد انتظار چاپ نمی کند

برای اصلاح این خطای خاص به دو جا نگاه کنید. اول، به رایانه پرینتر نگاه کنید، و دوم، به پرینتر. اگر برنامه برای چاپ در سینی کاغذ اشتباه تنظیم شده است، با کلیک بر روی Printer Properties و پیدا کردن منبع Tray Selection، آن را در داخل برنامه اصلاح کنید. در پرینتر، مطمئن شوید که اندازه کاغذ در صفحه کنترل با آنچه در سینی های کاغذ است مطابقت دارد.

  1. پرینتر تمام کاغذ را از سینی تغذیه دستی به جای یک ورق می گیرد

پدی که وظیفه جداسازی کاغذ را بر عهده دارد احتمالا فرسوده شده و باید تعویض شود. می توانید بدون فرستادن پرینتر برای تعمیر، پد جدید را سفارش داده و نصب کنید. همچنین ممکن است کاغذ به دلیل رطوبت مرطوب باشد. قبل از قرار دادن کاغذ در پرینتر، مطمئن شوید که کاغذ به درستی ذخیره شده است و “پنکش” شده است.

  1. پرینتر خطای 79 را نشان می دهد

خطای 79 می تواند نتیجه مشکل سرور چاپ شبکه ای باشد که به پرینتر سرویس می دهد. هنگام عیب یابی خطای 79، ابتدا پوشه Printer را از منوی Start در سرور Print باز کنید تا مطمئن شوید که هیچ کاری در حال تعلیق نیست. خطای 79 همچنین می تواند نشان دهنده خرابی یک جزء افزودنی پرینتر، مانند کارت MIO یا ماژول RAM باشد. همه افزونه ها باید حذف شوند و سپس یک به یک به پرینتر اضافه شوند تا مشخص شود کدام ماژول ممکن است مقصر باشد.

  1. مشکل در چاپ روی پاکت نامه

پاکت نامه می تواند مشکلات زیادی را برای پرینترهای لیزری ایجاد کند. پاکت هایی را انتخاب کنید که وزن و ضخامت آنها نزدیک به 20 پوند باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که چسب روی پاکت قادر به مقاومت در برابر گرمایی است که فیوزر برای حفظ چاپ روی صفحه می گذارد. اگر این کار را نکنید، پاکت ها از قبل مهر و موم شده از پرینتر خارج می شوند. اگر پاکت ها از پرینتر چروکیده بیرون می آیند، ممکن است برای مسیر کاغذ خیلی سفت باشند. قسمت پشتی پرینتر را باز کنید و اجازه دهید به جای آن از آن مکان خارج شوند.

این مطلب را از دست ندهید   مشکلات عمومی پرینترهای HP

مقالات مرتبط:

تعویض کاور پرینتر HP 3000 j310a

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

نحوه رفع کندی چاپ

نحوه رفع کندی چاپ

اگر چاپ کند هستید یا پریتنر شما را برای همیشه منتظر چاپ هایتان نگه می دارد، به جای درستی آمده اید. در این پست راه

ادامه مطلب »